Praca: Specjalista / Specjalistka ds. księgowych

Firma produkcyjno – handlowa poszukuje osób chętnych do objęcia pracy na stanowisku:

Specjalista / Specjalistka ds. księgowych
Miejsce pracy: Chrzanów

 Opis stanowiska:
  • Kontrola dokumentów finansowych pod względem formalnym i rachunkowym,
  • Księgowanie faktur kosztowych , transakcji bankowych oraz kasowych ,
  • Księgowanie delegacji krajowych i zagranicznych, prowadzenie rozliczeń z pracownikami ,
  • Uzgadnianie sald księgi głównej z księgami pomocniczymi,
  • Uzgadnianie sald rozrachunków z kontrahentami,
  • Obsługa płatności,
  • Uzgadnianie rejestrów VAT oraz udział przy sporządzaniu deklaracji podatkowej,
  • Udział w uzgadnianiu kosztów podatkowych i niepodatkowych dla potrzeb kalkulacji podatku dochodowego,
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych,
  • Uczestniczenie w procesach zamknięcia miesiąca i roku,
  • Przygotowywanie raportów i zestawień księgowych na potrzeby Zarządu oraz Działu Księgowości.
Wymagania:
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku - praca w pełnej księgowości ,
  • Wykształcenie min. średnie kierunkowe (kierunki : rachunkowość, finanse),
  • Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości, ogólnych zasad rachunkowości i ewidencji księgowej,
  • Znajomość przepisów podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem podatku VAT I CIT,
  • Dobra znajomość obsługi komputera oraz pakietu MS Office (zwłaszcza Excel),
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy,
  • Zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone obowiązki,
  • Dokładność i rzetelność,
  • Znajomość programu Comarch ERP Optima będzie dodatkowymi atutem.
Oferujemy:
  • Ciekawą pracę w innowacyjnej polskiej firmie,
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.
Prosimy o umieszczenie w dokumentach aplikacyjnych poniższej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w przesłanych przeze mniedokumentach, niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.)”.Informujemy, że Administratorem danych jest DR. GREEN Sp. z o.o. z siedzibą w Chrzanowie przy ul. Fabrycznej 16. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu dotreści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe.Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.