skip to Main Content

Jest wiele sprawdzonych sposobów…

Poszukiwanie pracy w województwie małopolskim rozpocząć należy od tzw. wywiadu środowiskowego, który polega na popytaniu znajomych, przyjaciół i rodziny o zasłyszanych ofertach pracy. A nuż okaże się, że znajomy znajomego potrzebuje do pracy kogoś o profilu zawodowym idealnie odpowiadającym naszemu.

Inną metodą jest skorzystanie z usług jednej z agencji pośrednictwa pracy, która zajmuje się kojarzeniem pracodawców z potencjalnymi pracownikami. W przypadku tej opcji poszukiwania pracy należy pamiętać, że w interesie każdej agencji pośrednictwa pracy leży głównie dobro pracodawcy, dlatego warto przygotować się na długotrwały, stresujący i bardzo szczegółowy proces rekrutacyjny. Kontakt do najbliższej agencji pośrednictwa znaleźć można w książce telefonicznej lub  Internecie.

Kilkanaście ofert pracy dla lokalnej społeczności zawsze znaleźć można w biurze urzędu pracy. Niestety, często zdarza się, że kilka ogłoszeń przeznaczonych jest wyłącznie dla osób zarejestrowanych w urzędzie, a osoby nie będące bezrobotnymi nie mogą z nich skorzystać. Co ważne, w dzisiejszej dobie Internetu wiele PUP aktualne ogłoszenia pracy zamieszcza na swoich stronach internetowych, dzięki czemu osobista wycieczka do urzędu nie jest konieczna.

Bardzo popularnym miejscem zamieszczania ofert pracy jest prasa. Prawie każde miasto powiatowe województwa małopolskiego posiada własną lokalną gazetę, w której wydzielona została specjalna sekcja dotycząca rynku pracy. Oferty zamieszczane w lokalnej prasie mogą okazać się jednak nie wystarczające dla tych osób, które posiadają bogate doświadczenie i wykształcenie, ponieważ oferty te dotyczą zazwyczaj prac nie wymagających wysokich kwalifikacji.

Najbogatszą bazę ogłoszeń o pracę, zarówno pod względem ilości jak i różnorodności ofert, stanowi Internet. Znaleźć w nim można dziesiątki stron poświęconych tematyce pracy zawodowej. Oferty pracy w województwie małopolskim zamieszczane są np. na www.praca.pl.

Back To Top