Kiedy praca jest ważniejsza od prywatnego życia – pracoholizm jest niebezpieczny
Jest wśród nas wiele osób, które bardzo lubią pracować, ponieważ po prostu sprawia im to przyjemność. Realizacja obowiązków służbowych rzeczywiście może się taka okazać, o ile dana osoba wybrała zawód, który jest również jej pasją. Niestety od tego jest cienka granica do pracoholizmu, o czym warto pamiętać.
Praca w roli koordynatora sprzedaży jest bardzo angażująca i może sprawiać, że dana osoba realizuje obowiązki służbowe również po godzinach. Niestety, to z kolei może łatwo doprowadzić do wypalenia zawodowego albo pracoholizmu, który również jest bardzo niebezpieczny.
Unikaj pracoholizmu jak ognia
Najważniejsze jest to, żeby w każdej pracy zadbać o odpowiednią równowagę pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym. Dzięki temu zyskasz pewność, że realizacja obowiązków służbowych nie jest dla Ciebie najważniejsza. Praca nie powinna być celem samym w sobie. Przecież jest w życiu wiele przyjemności, takich jak podróże czy po prostu spędzenie czasu w rodzinnym gronie. To na tym warto się skupić, a praca powinna być środkiem do zrealizowania tego typu celów.
Kiedy zauważysz u siebie oznaki pracoholizmu, postaraj się zwolnić. Weź wolne, bierz mniej nadgodzin, a nawet wyjedź na kilka dni. Dzięki temu uda Ci się utrzymać odpowiednią równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.