skip to Main Content
Podwyżka Płacy Minimalnej A Cena Zatrudnienia Pracownika W Małopolskim

Podwyżka płacy minimalnej a cena zatrudnienia pracownika w małopolskim

Bywa, że podwyżki na początku roku godzą w większą ilość osób, niż było to początkowo przewidywane. Tak też jest w przypadku tegorocznych podwyżek żywności, a także podwyżki płacy minimalnej. Praca w województwie małopolskim staje się coraz bardziej opłacalna dla pracowników. Jednak niestety coraz bardziej kosztowna dla pracodawców, którzy już teraz są przerażeni podatkami, które muszą płacić oraz kosztami zatrudnienia pracownika.

Koszt pracownika w małopolskim – prognozy na przyszłość

W zależności od sposobu zatrudnienia danej osoby, pracodawcy muszą zapłacić w tym roku o wiele więcej niż kilka miesięcy temu. Podwyżki płacy minimalnej do blisko 1900 zł okazały się być ogromnym prezentem dla zatrudnionych. Jednak przedsiębiorcy już teraz obawiają się kolejnych podwyżek, które mogą okazać się bardzo dotkliwe.

Jak widać, „nic w przyrodzie nie ginie”. Już Margaret Tacher stwierdziła, że każdy rząd gospodarując pieniędzmi podatników, powinien robić to wyjątkowo racjonalnie, ponieważ nie posiada niemal żadnych własnych dóbr. Dlatego też każda podwyżka, wiąże się z inflacją, a środki dla jednych, pochodzą z kieszeni kogoś innego. Zatem nie zawsze radość z podwyżek bywa uzasadniona.

Back To Top