skip to Main Content
Trendy W Zatrudnieniu Na 2020 Rok

Trendy w zatrudnieniu na 2020 rok

Biorąc pod uwagę pracę w małopolskim, warto nastawić się na pewną dozę rywalizacji, ze względu na pewnego rodzaju nasycenie rynku. Z drugiej strony należy wiedzieć, że nie będzie trudno znaleźć niszy dla siebie. Rok 2020 zapowiada się bardzo interesująco, zwłaszcza biorąc pod uwagę trendy rozwojowe, jeśli chodzi o biznes i edukację.

Sztuczna inteligencja popracuje za nas?

Nie da się wszystkiego zastąpić skomputeryzowanym systemem. Wiele tego typu działań zostało już podjętych, jednak nie udało się stworzyć urządzenia, które zupełnie zastąpi człowieka, choćby w kontaktach interpersonalnych. Niestety, w obsłudze klienta nadal wolimy żywe osoby, które mogą na bieżąco reagować na mimikę, tembr głosu itp.

Dlatego też w kolejnych latach prace nad botami i innymi rodzajami sztucznej inteligencji z pewnością nie ustąpią pracom związanym ze szkoleniami ludzi, którzy będą wykonywać określone prace.

Rozwój i przekwalifikowanie się

Rok 2020 będzie czasem, kiedy po raz kolejny rzesza osób podejmie decyzję o przekwalifikowaniu. Nie da się ukryć, że brak dawnej stabilności będzie tym, co wyznacza trendy w szkoleniach i zatrudnieniu w kolejnych latach. Nie można tego jednoznacznie odebrać jako złą monetę, bo z drugiej strony pojawi się wiele zawodów, o których dziś jeszcze nie myślimy.

Back To Top