skip to Main Content
Kobiety Na Rynku Pracy W Województwie Małopolskim

Kobiety na rynku pracy w województwie małopolskim

Województwo małopolskie jest trzecie z kolei pod względem bezrobocia w porównaniu z województwami w całej Polsce. Notowane bezrobocie wynosi tam około 5,6%. Niestety, 56% bezrobotnych stanowią kobiety.

Paniom dziękujemy

Często na rynku pracy ma miejsce sytuacja, gdzie kobiety wciąż są dyskryminowane ze względu na to, że mają dzieci czy mężów. Niestety, wciąż ma miejsce sytuacja, gdy pracodawcy zakładają z góry, że taka pracownica nie będzie dyspozycyjna i jej głowa cały czas będzie zajęta myślami o dziecku i rodzinie, zamiast skupić się na bieżących zadaniach. Być może kobiety znacznie częściej chodzą na zwolnienia lekarskie związane z opieką nad chorym dzieckiem lub innym członkiem rodziny, jednak coraz częściej te zadania podejmowane są również przez panów. Często panie są zwalniane z pracy właśnie ze względu częstego chodzenia na zwolnienia. To przykre, bo często w ten sposób firma pozbywa się naprawdę dobrego pracownika.

Może dobrym wyjściem byłoby umożliwienie kobietom podejmowania pracy zdalnej kiedy tylko to możliwe? Coraz więcej firm pracuje w systemie home office i sprawdza się on bardzo dobrze. Z pewnością warto spróbować – zachęciłoby to dużą część pań do aktywizacji zawodowej.

Back To Top