skip to Main Content
Prognozy Dla Rynku Pracy Województwa Małopolskiego Na II Poł. 2018 Roku

Prognozy dla rynku pracy województwa małopolskiego na II poł. 2018 roku

W drugiej połowie 2018 roku, w województwie małopolskim prognozowany jest wzrost zatrudnienia. Prawdopodobnie najbardziej będzie on widoczny w sektorze handlowym i usługowym, wbrew temu, co sądzą osoby, które upatrują w zakazie handlu w niedzielę kryzysu w branży

Szanse dla bezrobotnych

Dla wielu osób, nawet tych, którzy nie są wysoce wykwalifikowanymi pracownikami, jest to duża szansa na podjęcie satysfakcjonującego zatrudnienia, które z pewnością będą kontynuowali przez najbliższe lata. Często zdarza się, że umowy w sektorze handlowym coraz częściej są umowami o pracę i płynnie przechodzą w zatrudnienie na czas nieokreślony, co jest obecnie bardzo pożądane na rynku pracy.

Warto zauważyć, że większość młodych osób zaczyna swoją przygodę z rynkiem pracy właśnie od sektora handlowego. Kolejne otwierające się galerie handlowe, stanowią szansę dla młodych osób na znalezienie pracy, która pozwoli im się usamodzielnić lub opłacić czesne za studia. To dobry pomysł na zdobywanie doświadczeń, które z powodzeniem można wykorzystać potem u kolejnego pracodawcy.

Back To Top