skip to Main Content
Obowiązki Pracodawcy Wobec Pracownika

Obowiązki pracodawcy wobec pracownika

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, na swojej stronie internetowej umieszcza wiele ciekawych treści dla osób, które są zainteresowane podjęciem pracy w województwie małopolskim. Jednym z takich artykułów jest bez wątpienia ten na temat obowiązków pracodawcy wobec pracownika. To jedna z dziedzin, które najbardziej interesują osoby, które wkrótce mają zamiar podjąć lub zmienić pracę. Dobrze wiedzieć, czego możemy się spodziewać po naszych pracodawcach oraz czego może wymagać od nas druga strona, a co z kolei może stanowić duże nadużycie.

Istotne informacje dla pracownika

Pracodawca ma przede wszystkim obowiązek szanować godność pracownika. Powinien on także możliwie jasno i precyzyjnie określić obszar obowiązków danej osoby w taki sposób, by wiedziała ona, za co może otrzymać dodatkowe wynagrodzenie, w ramach wychodzenia poza obszar swoich kompetencji. Zadaniem pracodawcy jest również takie organizowanie pracy swoim pracownikom, by mogli oni w pełni wykorzystać czas pracy, jak również maksymalnie wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności. Osoba zatrudniająca musi również zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo w miejscu pracy, jak również nie narażać pracowników na styczność z niebezpiecznymi warunkami.

Bardzo istotnym obowiązkiem pracodawcy wobec pracowników jest również przeciwdziałanie dyskryminacji. To bardzo istotne, zwłaszcza w dużych korporacjach, gdzie z relacji wielu pracownic wynika, że ich obecność jest często traktowana jako zapewnienie osoby do parzenia kawy i dbania o wygląd zewnętrzny w taki sposób, by kontrahenci mieli zwyczajnie „na co popatrzeć”.

Back To Top