skip to Main Content
Barometr Zawodów Dla Województwa Małopolskiego

Barometr zawodów dla województwa małopolskiego

Poszukując pracy w województwie małopolskim, warto przejrzeć aktualny barometr zawodów, który można znaleźć na stronach Urzędów Pracy. Możemy na jego podstawie wstępnie stwierdzić, czy znalezienie pracy w danym miejscu będzie dla nas łatwe, czy zajmie nam nieco więcej czasu niż planowaliśmy.

Aktualne deficyty pracownicze w województwie małopolskim

Jeśli chcesz wykonywać pracę fizyczną związaną z branżą budowlaną – jedź do Krakowa. Tak w mieście, jak i całym województwie małopolskim, zawód betoniarz, zbrojarz i brukarz, znajdują się w czołówce profesji, w których jest największe zapotrzebowanie na pracowników. Brakuje również kelnerów i barmanów. Pracę z pewnością znajdą również cukiernicy oraz fizjoterapeuci i masażyści.

Sytuacja w województwie małopolskim tylko potwierdza teorię, że potrzebny jest nam rozwój w zakresie kształcenia pracowników fizycznych oraz tych o dość wąskich specjalizacjach. Obecnie wiele osób po studiach wyższych postanawia się przebranżowić i nie stanowi dla nich problemu praca na budowie, gdzie znajdują stabilne zatrudnienie za godziwe wynagrodzenie. Zapewne taki trend będzie panował dopóty, dopóki nie zostaną zapełnione obecne luki na rynku pracy.

Back To Top