skip to Main Content
Młode Mamy Na Rynku Pracy W Województwie Małopolskim

Młode mamy na rynku pracy w województwie małopolskim

Niezależnie od miejsca zamieszkania, młode mamy miewają wiele kłopotów związanych z powrotem na rynek pracy. Jedna z mam pracujących w województwie małopolskim przyznaje, że półtoraroczna przerwa w pracy znacznie, ograniczyła jej możliwości zawodowe. Z drugiej strony wykształciła ona w sobie pewne umiejętności, które pomogły jej otworzyć się na nowe perspektywy dostępne na rynku pracy.

Możliwości dla młodych mam w województwie małopolskim

Zdaniem wielu pracodawców, mamy są dojrzalsze, bardziej odporne na stres i lepiej zorganizowane niż kobiety, które nie mają dzieci. Młode mamy cechuje również większy profesjonalizm. Taki pracownik jest w wielu branżach wyjątkowo poszukiwany, toteż wiele mam znajduje zatrudnienie w firmach, na które wcześniej niekoniecznie zwracały uwagę.

Co do formy zatrudnienia – większość mam wraca do firmy na część etatu, a w przypadku zadań, które może wykonywać w domu – decyduje się na pracę w formie home office. Pracodawcy zapewniają również młodym mamom przerwę na karmienie, która często wykorzystywana jest przez nich pod koniec pracy – mogą wrócić wcześniej do domu. Mamy mogą się również cieszyć innymi atrakcyjnymi benefitami, takimi jak pakiety prywatnej opieki medycznej, a także paczki dla maluszków na święta. Wiele mam korzystało z udogodnień zapewnianych pracownicom w czasie ciąży – część firm udostępnia soki lub podkłady pod plecy swoim pracownicom.

Back To Top