skip to Main Content
Kompetencje Pracowników W Województwie Małopolskim

Kompetencje pracowników w województwie małopolskim

Rynek pracy potrzebuje nie tylko osób cechujących się bogatym doświadczeniem zawodowym, ale również określonym wykształceniem oraz profilem osobowościowym. Tak jak wszędzie, tak i tutaj ogromne znaczenie mają umiejętności interpersonalne, samodyscyplina oraz dyspozycyjność. Powoli na dalszy plan schodzą takie cechy jak niska mobilność we wcześniejszym życiu zawodowym.

Dobry pracownik potrzebny od zaraz

Co kryje się pod pojęciem dobrego pracownika? Ktoś dyspozycyjny, punktualny, kompetentny. Jeśli wymagany jest kontakt z klientem, dobrze, aby posiadał miłą aparycję, która niemal od razu pomaga mu uzyskać przychylność kontrahentów. Nie bez znaczenia jest również znajomość języków obcych, która również bywa niezwykle pomocna. Wszystkie te cechy dają obraz osoby, która tak naprawdę będzie bardzo atrakcyjna dla pracodawcy, bez względu na branżę.

W każdym województwie, wciąż mamy do czynienia z rosnącym zapotrzebowaniem na osoby, prezentujące wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Zmieniający się rynek pracy zaczyna stronić od nepotyzmu i zaczyna od kilku lat wysoko cenić pracowników, którzy stanowią ogromną wartość dodaną dla firmy. Bez względu na doświadczenie i wiek, kompetentna osoba, zawsze znajdzie zatrudnienie.

Back To Top