skip to Main Content
Prognozy Dla Województwa Małopolskiego Na 2019 Rok

Prognozy dla województwa małopolskiego na 2019 rok

Tak jak w większości województw, tak i w małopolskim przewiduje się wzrost w wielu dziedzinach. Rok 2019 ma być bardziej dochodowy dla wielu branż, które dopiero wchodzą na rynek. Zachęcanie młodzieży do uczęszczania do szkół zawodowych przynosi efekty – wiele osób rzeczywiście się na nie decyduje. Praca w małopolskim ma być bardziej dostępna i opłacalna dla wszystkich.

Lata rozwoju rynku pracy w małopolskim

Niegdyś południowa strona naszego kraju kojarzona głównie z przemysłem ciężkim stanowiła cel podróży wielu osób z całego kraju jako miejsce, gdzie z pewnością uda się zdobyć wymarzoną pracę oraz rozwinąć skrzydła. Jest tak do dziś, jednak popularność branż nieco się zmieniła, a praca fizyczna ustąpiła tej umysłowej, która również bywa dość trudna.

Eksperci przewidują wzrost gospodarczy w dziedzinach takich jak informatyka, sektor budowlany oraz branże, które do tej pory miewały spore problemy z naborem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, czyli mechanika samochodowa oraz murarstwo czy fryzjerstwo. Powoli odchodzi się też od schematu, w którym jedynymi drogami po ukończeniu studiów było wstąpienie w korporacyjne szeregi. Dziś praca fizyczna przestała być czymś wstydliwym i „za karę”, stając się jedną z najlepiej opłacanych branż w Polsce.

Back To Top