skip to Main Content
Przygotowanie Pierwszego CV

Przygotowanie pierwszego CV

Przygotowując nasze pierwsze CV liczmy się z tym, że nie będzie to najprostsze zadanie, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć na drodze poszukiwań wymarzonej pracy. Należy skonstruować je w taki sposób, by nie tylko wyróżnić się z grona pozostałych kandydatów do pracy, ale również wyeksponować odpowiednio swoją wiedzę i umiejętności. Zwykle w pierwszym CV to one będą odgrywały znaczącą rolę, ponieważ nie mamy jeszcze doświadczenia.

Jak napisać pierwsze CV?

Specjaliści zajmujący się rynkiem pracy w województwie małopolskim podkreślają, że często wybierane spośród pozostałych kandydatów są te osoby, które szczerze pisały o swoich zaletach, umiejętnie przekształcając w nie niektóre wady. Jeśli masz niestandardowe zainteresowania, również napisz o nich na końcu CV. Bywa, że są one zbieżne z zainteresowaniami rekrutera i wówczas macie punkt zaczepienia, który może skierować rozmowę o pracę na całkiem przyjemne tory.

Pod żadnym pozorem nie kłam w swoim pierwszym CV. Wiele osób popełnia ten błąd, chcąc zamaskować braki w doświadczeniu. Tymczasem każda z wymienionych umiejętności może zostać zweryfikowana w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, co może przysporzyć nam wstydu i niepotrzebnych kłopotów wówczas, gdy jest nieprawdziwa.

Back To Top