skip to Main Content
Praca W Województwie Małopolskim

Praca w województwie małopolskim

Zdecydowanie najbardziej przedsiębiorczym miastem w województwie małopolskim, jest Kraków, który cieszy się wciąż największym procentowym wzrostem ilości zatrudnienia w stosunku do poprzednich lat (wzrost aż o 3,3%). Daje to ogrom nadziei młodym osobom, które po studiach chciałyby podjąć zatrudnienie.

W ostatnich latach spadła nieco liczba przedsiębiorstw związanych z mechaniką samochodową. Znaczny wzrost zanotowała branża budowlana ( o 2,5% ), branża naukowa i techniczna (o blisko 5%) oraz sektor przetwórstwa przemysłowego ( o blisko 1%).

Powyższe dane powinny stanowić punkt odniesienia dla osób, które zastanawiają się nad przekwalifikowaniem lub pójściem na studia. Powyższe przypadki pokazują, że nawet osoby z wykształceniem zawodowym czy technicznym, mają szanse na zatrudnienie zwieńczone satysfakcjonującą pensją i warunkami pracy. To z pewnością znacznie obniży odsetek młodych ludzi, którzy wyjeżdżają do innych regionów w poszukiwaniu satysfakcjonującego zatrudnienia. Dzięki temu znacznie więcej osób zdecyduje się na kupno lub wynajem mieszkania, a to być może przełoży się na chęć zakładania rodziny przez młodych ludzi i wzrost w dziedzinie przyrostu naturalnego.

Back To Top