skip to Main Content
Wolne Stanowiska Pracy W Województwie Małopolskim

Wolne stanowiska pracy w województwie małopolskim

Kraków to z pewnością idealne miejsce do studiowania. Liczne uczelnie wyższe oraz infrastruktura i mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu, wciąż przyciągają do tego pięknego miasta rzesze młodych ludzi z różnych zakątków Polski.

Jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia, w chwili obecnej największe zapotrzebowanie na nowych pracowników zgłaszają pracodawcy z branży budowlanej (chodzi tu o między innymi wykwalifikowanych spawaczy), właściciele salonów fryzjerskich, firmy przewozowe (brakuje kierowców autobusów oraz ciągników siodłowych). Braki kadrowe notuje również branża produkcyjna – obserwuje się deficyt krawców, stolarzy i operatorów skrawarek. Rynek pracy w województwie małopolskim jest również otwarty na wykwalifikowanych pracowników branży medycznej – na pielęgniarki, asystentki stomatologiczne, laborantki itp. Są to pracownicy wykształceni w bardzo konkretnych, sprecyzowanych kierunkach, tak więc jest nadzieja na renesans techników i szkół zawodowych, mogących pomóc zniwelować niektóre braki na rynku pracy.

Warto również wspomnieć o branży informatycznej. Tam również potrzebne są ręce do pracy. Pokutuje tu czas, kiedy mnóstwo młodych osób decydowało o pójściu na studia humanistyczne. Być może w ten sposób ukończyli oni ciekawe kierunki studiów, lecz przy okazji zmarnowali swój talent do np. tworzenia grafik.

Jak widać, województwo małopolskie chętnie powita nowych pracowników, niekoniecznie z wyższym wykształceniem, ale ogromnymi chęciami do pracy.

Back To Top