skip to Main Content
Prognozy Dla Rynku Pracy Województwa Małopolskiego Na 2018 Rok

Prognozy dla rynku pracy województwa małopolskiego na 2018 rok

Regiony południowe naszego kraju (między innymi województwo małopolskie) czeka w 2018 roku znaczny wzrost zatrudnienia. Barometr zatrudnienia, będący kwartalnym badaniem wskazuje również sektory, w których zanotowany zostanie największy wzrost – mają to być handel oraz sektor usługowy.

Ograniczenia handlu w niedzielę a wzrost zatrudnienia

Dziwić może prognozowany wzrost zatrudnienia w sektorze handlu, pomimo zakazu handlu w niedzielę. Może to wiązać się z ogólnym wzrostem gospodarczym w regionach południowych lub z większym zapotrzebowaniem ludzi na miejsca, gdzie mogliby zrobić zakupy. Ale sektor handlowy to nie tylko galerie i mniejsze sklepy. To również korporacje prowadzące tego typu działania. W nich również więcej osób znajdzie zatrudnienie.

Wzrost zatrudnienia w sektorze handlu cieszy, ponieważ to w tej branży widzi się duża część młodych osób wkraczających na rynek pracy. Być może dzięki temu wiele z nich znajdzie satysfakcjonujące zatrudnienie oraz zwiąże swoją przyszłość z tą obiecującą branżą, która wbrew pozorom jest dość wymagająca.

Back To Top