skip to Main Content
Studenci Na Rynku Pracy W Województwie Małopolskim

Studenci na rynku pracy w województwie małopolskim

Studenci to jeden z motorów gospodarki w każdym mieście, gdzie mamy choć kilka uniwersytetów. Gdyby ich nie było, trudno byłoby obsadzić pewne stanowiska pracy. To osoby nie do końca dyspozycyjne, jednak z ogromnymi chęciami do pracy i usamodzielnienia się. Chcą zarobić na studia i mieszkanie oraz swoje potrzeby, więc często godzą się na niższe stawki niż pozostali, nieco bardziej dyspozycyjni pracownicy.

Student dobrym pracownikiem

W województwie małopolskim praca dla studentów jest dość dobrze płatna w porównaniu z pozostałymi województwami. Nie da się ukryć, ze stawki w województwie są bardzo atrakcyjne. Studenci pracują nie tylko w call center, ale również w zawodach, w których chcieliby również pracować po studiach. Taka sytuacja ma miejsce np. w przypadku informatyków lub programistów. Również graficy swoją karierę zaczynają w trakcie studiów.

Zatrudniając studenta pracodawca jest zwolniony z płacenia pewnych składek, co zawsze jest dla niego bardzo opłacalne. Poza tym studenci studiów dziennych chętnie pracują w weekendy, ponieważ chcą nadrobić godziny, które w tygodniu musieli poświęcić na zajęcia na uczelni. Można więc powiedzieć, że to pracownicy idealni.

Back To Top