skip to Main Content
Smog A Sytuacja Gospodarcza

Smog a sytuacja gospodarcza

Smog był, jest i będzie nieodłącznym elementem każdej aglomeracji. Jego stężenie bywa jednak niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców, tak więc warto z nim walczyć wszystkimi możliwymi sposobami. Sytuacja gospodarcza w dobie natężenia tego zjawiska nie powinna być zagrożona, jednak działania na rzecz ograniczenia emisji spalin mogą wywołać konieczność pewnych inwestycji w największych zakładach produkcyjnych.

Kto w małopolskim skorzysta na smogu?

Z pewnością więcej pracy mają obecnie osoby związane z ochroną środowiska. Począwszy od organizacji, skończywszy na pojedynczych stanowiskach w firmach, udają się do zakładów, gdzie kontrolują emisję zanieczyszczeń. Z pewnością jest to czasochłonny proceder. Zapewne jest równie kosztowny. Pewne zalecenia muszą zostać spełnione i wówczas wszystko będzie w porządku, o czym najlepiej wiedzą przedstawiciele fabryk. Dodatkowe filtry w kominach kosztują, ale dzięki nim mieszkańcy miast mogą swobodniej oddychać.

Niektórzy upatrują w nagłośnieniu sprawy smogu w Krakowie i innych dużych miastach okazji do zysku dla firm produkujących filtry. Nie warto wysnuwać tak daleko idących wniosków, a raczej postarać się ograniczać emisję szkodliwych spalin do atmosfery.

Back To Top