skip to Main Content
Sezon Turystyczny W Krakowie

Sezon turystyczny w Krakowie

Rozpoczyna się sezon turystyczny, co oznacza, że wiele firm zanotuje znaczny wzrost dochodów. Będzie się z tym wiązała co prawda konieczność zatrudniania dodatkowych osób, jednak i tak pracodawcy w województwie małopolskim nie będą narzekać. Zapowiada się udany sezon.

Niesprzyjająca pogoda

Prognozy pogody do tej pory nie dawały nadziei na udany sezon. Co prawda pogoda powoli się poprawia, a wraz z nią humory właścicieli pensjonatów oraz osób pracujących w miejscach obleganych przez turystów.
Wakacje jak na razie zapowiadają się na całkiem pogodne, toteż zapewne nie będzie to sezon, gdzie właściciele pensjonatów zanotują zbyt duże straty.

Co ze smogiem?

Po zakończeniu sezonu zimowego poziom smogu w województwie małopolskim spada, a co za tym idzie, poprawiają się warunki dla turystów. Można bez obaw spacerować po samym Krakowie jak i okolicach bez ryzyka kiepskiego samopoczucia z powodu smogu. To ważne, ponieważ pod wpływem ostatnich doniesień wiele osób zraziło się do podróży po województwie. Osoby korzystające z urządzeń mierzących smog, są coraz bardziej świadome zagrożenia, jakie może on za sobą nieść.

Pracodawcy z województwa małopolskiego nie muszą się martwić o chętnych do pracy. Większość młodych osób studiujących w Krakowie, wyraża chęć pozostać w mieście na wakacje, w celu zarobkowym.

Back To Top