skip to Main Content
Najpopularniejsze Uczelnie W Województwie Małopolskim

Najpopularniejsze uczelnie w województwie małopolskim

Wybierając uczelnię wyższą wiele osób śledzi rankingi oraz opinie na temat szkół wyższych, opublikowane w Internecie.  Za ich sprawą niejako wyrabiają sobie opinie na temat jakości kształcenia w danym regionie. Warto zdobyć jak najwięcej informacji na temat miejsca, w którym chcemy spędzić następne kilka lat. Województwo małopolskie również publikuje raz do roku taki ranking, na podstawie którego wiele osób przybędzie do Krakowa i innych miast, gdzie znajdują się szkoły wyższe, by zdobyć tam wykształcenie oraz być może znaleźć stałą pracę.

Ranking najpopularniejszych uczelni w województwie małopolskim

Według ostatniego rankingu, najpopularniejszą szkołą wyższą jest Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Na drugi miejscu znajduje się Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica, również znajdująca się w Krakowie. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński.

Nieco niższa niż w ostatnich latach popularność AGH oraz UJ może wynikać z tego, że sukcesywnie podnoszą one poziom kształcenia. Wiele osób omija je więc szerokim łukiem obawiając się, że sobie zwyczajnie nie poradzą. To błąd – być może wysoki poziom narzucony na rekrutacji oraz późniejsze wymagania, pomogłyby zdobyć nieco więcej umiejętności niż na uczelniach prywatnych.

Back To Top