skip to Main Content
Najpopularniejsze Uczelnie W Województwie Małopolskim

Najpopularniejsze uczelnie w województwie małopolskim

Wybierając uczelnię wyższą wiele osób śledzi rankingi oraz opinie na temat szkół wyższych, opublikowane w Internecie.  Za ich sprawą niejako wyrabiają sobie opinie na temat jakości kształcenia w danym regionie. Warto zdobyć jak najwięcej informacji na temat miejsca, w którym chcemy spędzić następne kilka lat. Województwo małopolskie również publikuje raz do roku taki ranking, na podstawie którego wiele osób przybędzie do Krakowa i innych miast, gdzie znajdują się szkoły wyższe, by zdobyć tam wykształcenie oraz być może znaleźć stałą pracę.

Ranking najpopularniejszych uczelni w województwie małopolskim

Według ostatniego rankingu, najpopularniejszą szkołą wyższą jest Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Na drugi miejscu znajduje się Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica, również znajdująca się w Krakowie. Dopiero na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński.

Nieco niższa niż w ostatnich latach popularność AGH oraz UJ może wynikać z tego, że sukcesywnie podnoszą one poziom kształcenia. Wiele osób omija je więc szerokim łukiem obawiając się, że sobie zwyczajnie nie poradzą. To błąd – być może wysoki poziom narzucony na rekrutacji oraz późniejsze wymagania, pomogłyby zdobyć nieco więcej umiejętności niż na uczelniach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top